Bevoegdheid: Sociale voorzorg en pensioenen

Regering Ministerfunctie Naam Partij Van Tot
Theunis III Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Tschoffen Paul extraparlementair 1924-09-06 1925-05-13
Van de Vyvere Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Tschoffen Paul Kath. 1925-05-13 1925-06-17
Poullet Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Wauters Joseph BWP 1925-06-17 1926-05-20
Jaspar I Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Wauters Joseph BWP 1926-05-20 1927-11-22
Jaspar II Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Heyman Henri (Hendrik) Kath. 1927-11-22 1929-12-04
Jaspar III Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Heyman Henri (Hendrik) Kath. 1929-12-04 1931-06-06
Renkin I Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Heyman Henri (Hendrik) Kath. 1931-06-06 1932-05-23
Renkin II Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Heyman Henri (Hendrik) Kath. 1932-05-23 1932-10-22
De Broqueville III Minister van Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg Heyman Henri (Hendrik) Kath. 1932-10-22 1932-12-17
De Broqueville IV Minister van Maatschappelijke Voorzorg en Volksgezondheid Carton de Wiart Henry Kath. 1932-12-17 1934-01-10
De Broqueville IV Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van Isacker Philippe Kath. 1934-01-10 1934-06-12
De Broqueville V Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van Isacker Philippe Kath. 1934-06-12 1934-11-20
Theunis IV Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Rubbens Edmondus (Edmond) Kath. 1934-11-20 1935-03-25
Van Zeeland I Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Delattre Achille BWP 1935-03-25 1936-06-13
Van Zeeland II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Delattre Achille BWP 1936-06-13 1937-11-24
Janson Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Delattre Achille BWP 1937-11-24 1938-05-15
Spaak I Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Delattre Achille BWP 1938-05-15 1939-02-22
Pierlot I Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Wauters Arthur BWP 1939-02-22 1939-04-16
Pierlot II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Wauters Arthur BWP 1939-04-16 1939-04-18
Pierlot II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Delfosse Antoine Kath. 1939-04-18 1939-09-03
Pierlot III Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Balthazar August BWP 1939-09-03 1940-01-05
Pierlot IV Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Balthazar August BWP 1940-01-05 1940-08-28
Pierlot V (London) Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Pierlot Hubert Kath. 1940-11-22 1941-01-16
Pierlot V (London) Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Spaak Paul-Henri BWP 1941-01-16 1944-09-26
Pierlot V (London) Onder-Staatssecretaris voor de Hulp aan Vluchtelingen, Arbeid en Sociale Voorzorg Joassart Gustave extraparlementair 1942-03-04 1943-07-16
Pierlot V (London) Onder-Staatssecretaris voor de Hulp aan Vluchtelingen, Arbeid en Sociale Voorzorg Bondas Joseph extraparlementair 1943-09-03 1944-09-26
Pierlot VI Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van Acker Achille BSP-PSB 1944-09-26 1944-11-16
Pierlot VII Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van Acker Achille BSP-PSB 1944-11-16 1945-02-12
Van Acker I Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1945-02-12 1945-08-02
Van Acker II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1945-08-02 1946-03-13
Spaak II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg, belast met de Ordening van de Economische Politiek Van Acker Achille BSP-PSB 1946-03-13 1946-03-31
Van Acker III Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1946-03-31 1946-08-03
Huysmans Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1946-08-03 1947-03-20
Spaak III Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1947-03-20 1948-11-27
Spaak IV Minister van het Algemeen Bestuur en der Pensioenen Merlot Jules BSP-PSB 1948-11-27 1949-08-11
Spaak IV Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1948-11-27 1949-08-11
Eyskens Gaston I Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Behogne Oscar CVP-PSC 1949-08-11 1950-06-08
Duvieusart Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Behogne Oscar CVP-PSC 1950-06-08 1950-08-16
Pholien Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van den Daele Geeraard CVP-PSC 1950-08-16 1952-01-15
Van Houtte Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Van den Daele Geeraard CVP-PSC 1952-01-15 1954-04-23
Van Acker IV Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Troclet Léon-Eli BSP-PSB 1954-04-23 1958-06-26
Eyskens Gaston II Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg Servais Léon CVP-PSC 1958-06-26 1958-11-06
Eyskens Gaston III Minister van Sociale Voorzorg Servais Léon CVP-PSC 1958-11-06 1961-04-25
Lefèvre Minister van Sociale Voorzorg Leburton Edmond BSP-PSB 1961-04-25 1965-07-28
Harmel Minister van Sociale Voorzorg Brouhon Hervé BSP-PSB 1965-07-28 1966-03-19
Harmel Minister-Ondervoorzitter van de Raad, belast met de Coördinatie van het Sociaal Beleid Segers Paul-Willem CVP-PSC 1965-07-28 1966-03-19
Vanden Boeynants I Minister van Sociale Voorzorg De Paepe Placide CVP-PSC 1966-03-19 1968-06-17
Eyskens Gaston IV Minister van Sociale Voorzorg De Paepe Placide CVP 1968-06-17 1972-01-21
Eyskens Gaston V Minister van Sociale Voorzorg Namèche Louis BSP-PSB 1972-01-21 1973-01-26
Leburton Minister van Sociale Voorzorg Van Acker Frank BSP-PSB 1973-01-26 1974-04-25
Tindemans I Minister van Sociale Voorzorg De Paepe Placide CVP 1974-04-25 1974-06-11
Tindemans II Minister van Sociale Voorzorg De Paepe Placide CVP 1974-06-11 1976-10-16
Tindemans II Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Waalse Aangelegenheden Moreau Robert RW 1974-10-04 1976-12-08
Tindemans II Minister van Sociale Voorzorg Dhoore Luciaan (Luc) CVP 1976-10-16 1977-03-06
Tindemans II Minister van Pensioenen Moreau Robert RW 1976-12-08 1977-03-04
Tindemans III Minister van Pensioenen Plasman Marcel PSC 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans III Minister van Sociale Voorzorg Dhoore Luciaan (Luc) CVP 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans IV Minister van Pensioenen Wijninckx Jozef (Jos) BSP-PSB 1977-06-03 1978-10-20
Tindemans IV Minister van Sociale Voorzorg Califice Alfred PSC 1977-06-03 1978-10-20
Tindemans IV Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Waalse Aangelegenheden Califice Alfred PSC 1977-06-03 1978-10-20
Tindemans IV Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Vlaamse Aangelegenheden De Wulf Roger BSP-PSB 1977-06-03 1978-10-20
Tindemans IV Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Brusselse Aangelegenheden Anciaux Victor (Vic) VU 1977-06-03 1978-10-20
Vanden Boeynants II Minister van Pensioenen Wijninckx Jozef (Jos) BSP 1978-10-20 1979-04-03
Vanden Boeynants II Minister van Sociale Voorzorg Califice Alfred PSC 1978-10-20 1979-04-03
Vanden Boeynants II Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Waalse Aangelegenheden Califice Alfred PSC 1978-10-20 1979-04-03
Vanden Boeynants II Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Vlaamse Aangelegenheden De Wulf Roger BSP 1978-10-20 1979-04-03
Vanden Boeynants II Staatssecretaris voor Sociale Zaken, toegevoegd aan de Minister van Brusselse Aangelegenheden Anciaux Victor (Vic) VU 1978-10-20 1979-04-03
Martens I Minister van Sociale Voorzorg en Pensioenen Califice Alfred PSC 1979-04-03 1980-01-23
Martens II Minister van Sociale Voorzorg en Pensioenen Califice Alfred PSC 1980-01-23 1980-05-18
Martens III Minister van Sociale Voorzorg Dhoore Luciaan (Luc) CVP 1980-05-18 1980-10-22
Martens III Minister van Posterijen, Telegrafie en Telefonie en van Pensioenen De Croo Herman PVV 1980-05-18 1980-10-22
Martens IV Minister van Pensioenen Mainil Pierre PSC 1980-10-22 1981-04-06
Martens IV Minister van Sociale Voorzorg en Volksgezondheid Dhoore Luciaan (Luc) CVP 1980-10-22 1981-04-06
Eyskens Mark Minister van Pensioenen Mainil Pierre PSC 1981-04-06 1981-12-17
Eyskens Mark Minister van Sociale Voorzorg en Volksgezondheid Dhoore Luciaan (Luc) CVP 1981-04-06 1981-12-17
Martens V Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc extraparlementair 1981-12-17 1985-11-28
Martens V Staatssecretaris voor Pensioenen, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken Mainil Pierre PSC 1981-12-17 1985-11-28
Martens VI Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1985-11-28 1987-10-21
Martens VI Staatssecretaris voor Pensioenen, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken Mainil Pierre PSC 1985-11-28 1987-10-21
Martens VI Staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en, wat betreft het Rijksfonds voor Sociale Reclassering van de Mindervaliden, aan de Minister van Tewerkstelling en Arbeid Demeester-De Meyer Wivina CVP 1986-08-11 1987-10-21
Martens VII Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1987-10-21 1988-05-09
Martens VII Staatssecretaris voor Pensioenen, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken Mainil Pierre PSC 1987-10-21 1988-05-09
Martens VII Staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en, wat betreft het Rijksfonds voor Sociale Reclassering van de Mindervaliden, aan de Minister van Tewerkstelling en Arbeid Demeester-De Meyer Wivina CVP 1987-10-21 1988-05-09
Martens VIII Minister van Pensioenen Van der Biest Alain PS 1988-05-09 1990-05-02
Martens VIII Minister van Sociale Zaken Busquin Philippe PS 1988-05-09 1991-09-29
Martens VIII Staatssecretaris voor Pensioenen, toegevoegd aan de Minister van Pensioenen Detiège Leona SP 1988-05-09 1991-09-29
Martens VIII Staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en, wat betreft het Rijksfonds voor Sociale Reclassering van de Mindervaliden, aan de Minister van Tewerkstelling en Arbeid Delizée Roger PS 1988-05-09 1991-09-29
Martens VIII Minister van Pensioenen Mottard Gilbert extraparlementair 1990-05-02 1991-09-29
Martens IX Minister van Pensioenen Mottard Gilbert extraparlementair 1991-09-29 1992-03-07
Martens IX Minister van Sociale Zaken Busquin Philippe PS 1991-09-29 1992-01-25
Martens IX Staatssecretaris voor Pensioenen, toegevoegd aan de Minister van Pensioenen Detiège Leona SP 1991-09-29 1992-01-21
Martens IX Staatssecretaris voor Volksgezondheid en Gehandicaptenbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en, wat betreft het Rijksfonds voor Sociale Reclassering van de Mindervaliden, aan de Minister van Tewerkstelling en Arbeid Delizée Roger PS 1991-09-29 1992-03-07
Martens IX Minister van Sociale Zaken Moureaux Philippe PS 1992-01-25 1992-03-07
Dehaene I Minister van Pensioenen Willockx Freddy SP 1992-03-07 1994-07-18
Dehaene I Minister van Sociale Zaken Moureaux Philippe PS 1992-03-07 1993-05-04
Dehaene I Minister van Sociale Zaken Anselme Bernard PS 1993-05-04 1994-01-23
Dehaene I Minister van Sociale Zaken De Galan Magda PS 1994-01-23 1995-06-23
Dehaene I Minister van Pensioenen Colla Marcel SP 1994-07-18 1995-06-23
Dehaene II Minister van Sociale Zaken De Galan Magda PS 1995-06-23 1999-07-12
Dehaene II Minister van Volksgezondheid en Pensioenen Colla Marcel SP 1995-06-23 1999-06-01
Dehaene II Minister van Pensioenen, Veiligheid, Maatschappelijke Integratie en Leefmilieu Peeters Jan SP 1999-06-01 1999-07-12
Verhofstadt I Minister van Sociale Zaken en Pensioenen Vandenbroucke Frank SP 1999-07-12 2003-07-12
Verhofstadt II Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Demotte Rudy PS 2003-07-12 2004-07-18
Verhofstadt II Minister van Werk en Pensioenen Vandenbroucke Frank sp.a 2003-07-12 2004-07-18
Verhofstadt II Minister van Leefmilieu en Pensioenen Tobback Bruno sp.a 2004-07-18 2007-12-21
Verhofstadt II Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Demotte Rudy PS 2004-07-19 2007-07-20
Verhofstadt II Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Europese Zaken Donfut Didier PS 2007-07-20 2007-12-21
Verhofstadt III Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Onkelinx Laurette PS 2007-12-21 2008-03-20
Verhofstadt III Minister van Pensioenen en Maatschappelijke Integratie Dupont Christian PS 2007-12-21 2008-03-20
Leterme I Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Onkelinx Laurette PS 2008-03-20 2008-12-30
Leterme I Minister van Maatschappelijke Integratie, Pensioenen en Grote Steden Arena Marie PS 2008-03-20 2008-12-30
Van Rompuy Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Onkelinx Laurette PS 2008-12-30 2009-07-17
Van Rompuy Minister van Maatschappelijke Integratie, Pensioenen en Grote Steden Arena Marie PS 2008-12-30 2009-07-17
Van Rompuy Minister van Pensioenen en Grote Steden Daerden Michel PS 2009-07-17 2009-11-25
Van Rompuy Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Maatschappelijke Integratie Onkelinx Laurette PS 2009-07-17 2009-11-25
Van Rompuy Staatssecretaris voor Sociale Zaken, belast met Personen met een Handicap, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Maatschappelijke Integratie Delizée Jean-Marc PS 2009-07-17 2009-11-25
Leterme II Minister van Pensioenen en Grote Steden Daerden Michel PS 2009-11-25 2011-12-05
Leterme II Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Maatschappelijke Integratie Onkelinx Laurette PS 2009-11-25 2011-12-05
Leterme II Staatssecretaris voor Sociale Zaken, belast met Personen met een Handicap, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Maatschappelijke Integratie Delizée Jean-Marc PS 2009-11-25 2011-12-05
Di Rupo Minister van Pensioenen Van Quickenborne Vincent Open VLD 2011-12-05 2012-10-18
Di Rupo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Beliris en de Federale Culturele Instellingen Onkelinx Laurette PS 2011-12-05 2014-09-15
Di Rupo Staatssecretaris voor Sociale Zaken, Gezinnen en Personen met een Handicap, belast met Beroepsrisico's, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Courard Philippe PS 2011-12-05 2013-01-17
Di Rupo Minister van Pensioenen De Croo Alexander Open VLD 2012-10-18 2014-10-11
Di Rupo Staatssecretaris voor Sociale Zaken, Gezinnen en Personen met een Handicap, belast met Beroepsrisico's, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, en Staatssecretaris voor Wetenschapsbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Courard Philippe PS 2013-01-17 2014-06-10
Di Rupo Staatssecretaris voor Sociale Zaken, Gezinnen en Personen met een Handicap, belast met Beroepsrisico's, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, en Staatssecretaris voor Wetenschapsbeleid, toegevoegd aan de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Courard Philippe PS 2014-06-16 2014-09-15
Di Rupo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Beliris en de Federale Culturele Instellingen, Sociale Zaken, Gezinnen en Personen met een Handicap, Beroepsrisico's, en Wetenschapsbeleid Onkelinx Laurette PS 2014-09-15 2014-10-11
Michel I Minister van Pensioenen Bacquelaine Daniel MR 2014-10-11 2018-12-09
Michel I Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid De Block Maggie Open VLD 2014-10-11 2018-12-09
Michel II/Wilmès Minister van Pensioenen Bacquelaine Daniel MR 2018-12-09 2020-03-17
Michel II/Wilmès Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, en van Asiel en Migratie De Block Maggie Open VLD 2018-12-09 2020-03-17
Wilmès Minister van Pensioenen Bacquelaine Daniel MR 2020-03-17 2020-10-01
Wilmès Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, en van Asiel en Migratie De Block Maggie Open VLD 2020-03-17 2020-10-01
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Vandenbroucke Frank sp.a 2020-10-01 2022-10-20
De Croo Minister van Pensioenen en Maatschappelijke Integratie, belast met Personen met een beperking, Armoedebestrijding en Beliris Lalieux Karine PS 2020-10-01
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Vandenbroucke Frank sp.a 2022-10-20 2022-12-17
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid Vandenbroucke Frank sp.a 2022-12-17 2024-07-01
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Vandenbroucke Frank sp.a 2024-07-01

Referentie: P. Aspeslagh, F. Verleden, N. Matheve, C. Heyneman, E. Gerard, Belelite. Databank van de Belgische regeringen sinds 1831, www.koninklijkecommissiegeschiedenis.be/belelite.