Bevoegdheid: Ontwikkelingssamenwerking

Regering Ministerfunctie Naam Partij Van Tot
Lefèvre Minister van Buitenlandse Handel en Technische Bijstand Brasseur Maurice CVP-PSC 1961-04-25 1965-04-15
Lefèvre Minister van Buitenlandse Handel en Technische Bijstand Spaak Paul-Henri (ad interim) BSP-PSB 1965-04-15 1965-07-28
Harmel Minister-Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking en Buitenlandse Handel, Adjunct bij de Minister van Buitenlandse Zaken Adam Ernest CVP-PSC 1965-07-28 1966-03-19
Eyskens Gaston IV Minister van Ontwikkelingssamenwerking Scheyven Raymond PSC 1968-06-17 1972-01-21
Eyskens Gaston V Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Harmegnies Lucien BSP-PSB 1972-01-21 1973-01-26
Leburton Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Pétry Irène extraparlementair 1973-01-26 1973-10-23
Leburton Minister van Brusselse Aangelegenheden en van Ontwikkelingssamenwerking Cudell Guy BSP-PSB 1973-10-23 1974-04-25
Tindemans I Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1974-04-25 1974-06-11
Tindemans II Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1974-06-11 1977-03-06
Tindemans III Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans IV Minister van Ontwikkelingssamenwerking Outers Lucien FDF 1977-06-03 1978-10-20
Vanden Boeynants II Minister van Ontwikkelingssamenwerking Outers Lucien FDF 1978-10-20 1979-04-03
Martens I Minister van Ontwikkelingssamenwerking Eyskens Mark CVP 1979-04-03 1980-01-23
Martens II Minister van Ontwikkelingssamenwerking Eyskens Mark CVP 1980-01-23 1980-05-18
Martens III Minister van Ontwikkelingssamenwerking Eyskens Mark CVP 1980-05-18 1980-10-22
Martens IV Minister van Ontwikkelingssamenwerking Coens Daniël CVP 1980-10-22 1981-04-06
Eyskens Mark Minister van Ontwikkelingssamenwerking Coens Daniël CVP 1981-04-06 1981-12-17
Martens V Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Betrekkingen Mayence-Goossens Jacqueline PRL 1981-12-17 1983-06-09
Martens V Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Betrekkingen de Donnea François-Xavier PRL 1983-06-09 1985-11-28
Martens VI Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Betrekkingen Kempinaire André PVV 1985-11-28 1987-10-21
Martens VII Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Betrekkingen Kempinaire André PVV 1987-10-21 1988-05-09
Martens VIII Minister van Ontwikkelingssamenwerking Geens André VU 1988-05-09 1991-09-29
Martens IX Minister van Ontwikkelingssamenwerking Derycke Erik SP 1991-09-29 1992-03-07
Dehaene I Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Derycke Erik SP 1992-03-07 1995-03-22
Dehaene I Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Derycke Erik SP 1995-03-22 1995-06-23
Dehaene II Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Eerste Minister Moreels Réginald CVP 1995-06-23 1999-06-01
Dehaene II Minister van Ontwikkelingssamenwerking Moreels Réginald CVP 1999-06-01 1999-07-12
Verhofstadt I Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Boutmans Eddy Agalev 1999-07-12 2003-07-12
Verhofstadt II Minister van Ontwikkelingssamenwerking Verwilghen Marc VLD 2003-07-12 2004-07-18
Verhofstadt II Minister van Ontwikkelingssamenwerking De Decker Armand MR 2004-07-18 2007-07-12
Verhofstadt II Minister van Middenstand en Landbouw, belast met Ontwikkelingssamenwerking Laruelle Sabine MR 2007-07-12 2007-12-21
Verhofstadt III Minister van Ontwikkelingssamenwerking Michel Charles MR 2007-12-21 2008-03-20
Leterme I Minister van Ontwikkelingssamenwerking Michel Charles MR 2008-03-20 2008-12-30
Van Rompuy Minister van Ontwikkelingssamenwerking Michel Charles MR 2008-12-30 2009-11-25
Leterme II Minister van Ontwikkelingssamenwerking Michel Charles MR 2009-11-25 2011-02-14
Leterme II Minister van Ontwikkelingssamenwerking, belast met Europese Zaken Chastel Olivier MR 2011-02-14 2011-12-05
Di Rupo Minister van Overheidsbedrijven, Wetenschapsbeleid en Ontwikkelingssamenwerking, belast met Grote Steden Magnette Paul PS 2011-12-05 2013-01-17
Di Rupo Minister van Overheidsbedrijven en Ontwikkelingssamenwerking, belast met Grote Steden Labille Jean-Pascal PS 2013-01-17 2014-10-11
Michel I Minister van Ontwikkelingssamenwerking, Digitale Agenda, Telecommunicatie en Post De Croo Alexander Open VLD 2014-10-11 2018-12-09
Michel II/Wilmès Minister van Ontwikkelingssamenwerking De Croo Alexander Open VLD 2018-12-09 2020-03-17
Wilmès Minister van Ontwikkelingssamenwerking De Croo Alexander Open VLD 2020-03-17 2020-10-01
De Croo Minister van Ontwikkelingssamenwerking, belast met Grote Steden Kitir Meryame sp.a 2020-10-01 2021-01-24
De Croo Minister van Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Kitir Meryame sp.a 2021-01-24 2022-10-20
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Vandenbroucke Frank sp.a 2022-10-20 2022-12-17
De Croo Minister van Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Gennez Caroline sp.a 2022-12-17 2024-07-01
De Croo Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, belast met Ontwikkelingssamenwerking en Grootstedenbeleid Vandenbroucke Frank sp.a 2024-07-01

Referentie: P. Aspeslagh, F. Verleden, N. Matheve, C. Heyneman, E. Gerard, Belelite. Databank van de Belgische regeringen sinds 1831, www.koninklijkecommissiegeschiedenis.be/belelite.