Bevoegdheid: Institutionele hervormingen

Regering Ministerfunctie Naam Partij Van Tot
Eyskens Gaston III Minister voor Coördinatie van de institutionele hervormingen Vreven Raoul Lib. 1960-09-03 1961-04-25
Eyskens Gaston IV Minister van Communautaire Betrekkingen Tindemans Leo CVP 1968-06-17 1972-01-21
Eyskens Gaston IV Minister van Communautaire Betrekkingen Terwagne Freddy BSP-PSB 1968-06-17 1971-02-15
Eyskens Gaston IV Minister van Communautaire Betrekkingen Dehousse Fernand BSP-PSB 1971-02-22 1972-01-21
Leburton Minister van Begroting, belast met de Coördinatie van de Institutionele Hervormingen Tindemans Leo CVP 1973-01-26 1974-04-25
Leburton Staatssecretaris voor Institutionele en Administratieve Hervormingen, toegevoegd aan de Eerste Minister Ramaekers Jef BSP-PSB 1973-01-26 1973-10-23
Leburton Staatssecretaris voor Institutionele en Administratieve Hervormingen, toegevoegd aan de Eerste Minister Olivier Louis PLP 1973-01-26 1973-10-23
Leburton Minister van Middenstand en van Institutionele en Administratieve Hervormingen Olivier Louis PLP 1973-10-23 1974-04-25
Leburton Staatssecretaris voor Institutionele en Administratieve Hervormingen, toegevoegd aan de Eerste Minister Van Bogaert Elie BSP-PSB 1973-10-23 1974-04-25
Tindemans II Minister voor Hervorming der Instellingen Vandekerckhove Robert CVP 1974-06-11 1977-03-06
Tindemans II Minister voor Hervorming der Instellingen Perin François RW 1974-06-11 1976-12-08
Tindemans II Minister voor Hervorming der Instellingen Toussaint Michel PLP 1976-12-08 1977-03-06
Tindemans III Minister voor Hervorming der Instellingen Vandekerckhove Robert CVP 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans III Minister voor Hervorming der Instellingen Toussaint Michel extraparlementair 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans IV Staatssecretaris voor Hervorming der Instellingen, toegevoegd aan de Eerste Minister De Bondt Ferdinand CVP 1977-06-03 1978-10-20
Tindemans IV Staatssecretaris voor Hervorming der Instellingen, toegevoegd aan de Vice-Eerste Minister L. Hurez Hoyaux Jacques BSP-PSB 1977-06-03 1978-10-20
Vanden Boeynants II Staatssecretaris voor Hervorming der Instellingen, toegevoegd aan de Vice-Eerste Minister L. Hurez Hoyaux Jacques PS 1978-10-20 1979-04-03
Vanden Boeynants II Staatssecretaris voor Hervorming der Instellingen, toegevoegd aan de Vice-Eerste Minister R. Van Elslande De Bondt Ferdinand CVP 1978-10-20 1979-04-03
Martens I Minister van Binnenlandse Zaken en Institutionele hervormingen Gramme Georges PSC 1979-04-03 1980-01-23
Martens I Minister van Openbaar Ambt en Institutionele Hervormingen Calewaert Willy BSP 1979-04-03 1980-01-23
Martens II Minister van Binnenlandse Zaken en Institutionele hervormingen Gramme Georges PSC 1980-01-23 1980-05-18
Martens II Minister van Openbaar Ambt en Institutionele Hervormingen Calewaert Willy BSP 1980-01-23 1980-05-18
Martens III Minister van Binnenlandse Zaken en Institutionele hervormingen Moureaux Philippe extraparlementair 1980-05-18 1980-10-22
Martens III Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Vanderpoorten Herman PVV 1980-05-18 1980-10-22
Martens IV Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Moureaux Philippe extraparlementair 1980-10-22 1981-04-06
Martens IV Minister van Openbare Werken en Institutionele Hervormingen Chabert Jozef (Jos) CVP 1980-10-22 1981-04-06
Eyskens Mark Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Moureaux Philippe extraparlementair 1981-04-06 1981-12-17
Eyskens Mark Minister van Openbare Werken en Institutionele Hervormingen Chabert Jozef (Jos) CVP 1981-04-06 1981-12-17
Martens V Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Gol Jean PRL 1981-12-17 1985-01-06
Martens V Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc extraparlementair 1981-12-17 1985-11-28
Martens V Minister van Justitie, Buitenlandse Handel en Institutionele Hervormingen Gol Jean PRL 1985-01-06 1985-11-28
Martens VI Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Gol Jean PRL 1985-11-28 1987-10-21
Martens VI Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1985-11-28 1987-10-21
Martens VII Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Gol Jean PRL 1987-10-21 1988-05-09
Martens VII Minister van Sociale Zaken en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1987-10-21 1988-05-09
Martens VIII Minister van Verkeerswezen en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1988-05-09 1991-09-29
Martens VIII Minister van het Brusselse Gewest en Institutionele Hervormingen Moureaux Philippe PS 1988-05-09 1989-01-16
Martens VIII Staatssecretaris voor Institutionele Hervormingen, toegevoegd aan de Minister van Institutionele Hervormingen J.-L. Dehaene De Batselier Norbert SP 1988-05-09 1988-10-18
Martens VIII Staatssecretaris voor Institutionele Hervormingen, toegevoegd aan de Minister van Institutionele Hervormingen J.-L. Dehaene Dupré Jozef CVP 1988-10-18 1989-01-16
Martens VIII Minister van het Brusselse Gewest en Institutionele Hervormingen, belast met de Herstructurering van het Ministère de l’Education nationale Moureaux Philippe PS 1989-01-16 1989-07-11
Martens VIII Staatssecretaris voor Institutionele Hervormingen, toegevoegd aan de Minister van Institutionele Hervormingen J.-L. Dehaene, en belast met de Herstructurering van het Ministerie van Openbare Werken, toegevoegd aan de Minister van Verkeerswezen Dupré Jozef CVP 1989-01-16 1991-09-29
Martens VIII Minister van Institutionele Hervormingen, belast met de Herstructurering van het Ministère de l'Éducation nationale en het Ministerie van het Brusselse Gewest Moureaux Philippe PS 1989-07-11 1991-09-29
Martens IX Minister van Institutionele Hervormingen, belast met de Herstructurering van het Ministère de l'Éducation nationale en het Ministerie van het Brusselse Gewest Moureaux Philippe PS 1991-09-29 1992-03-07
Martens IX Minister van Verkeerswezen en Institutionele Hervormingen Dehaene Jean-Luc CVP 1991-09-29 1992-03-07
Martens IX Staatssecretaris voor Institutionele Hervormingen, toegevoegd aan de Minister van Institutionele Hervormingen J.-L. Dehaene, en belast met de Herstructurering van het Ministerie van Openbare Werken, toegevoegd aan de Minister van Verkeerswezen Dupré Jozef CVP 1991-09-29 1992-03-07
Verhofstadt III Minister van Financiën en Institutionele Hervormingen Reynders Didier MR 2007-12-21 2008-03-20
Verhofstadt III Minister van Begroting, Mobiliteit en Institutionele Hervormingen Leterme Yves CD&V 2007-12-21 2008-03-20
Leterme I Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Vandeurzen Jo CD&V 2008-03-20 2008-12-30
Leterme I Minister van Financiën en Institutionele Hervormingen Reynders Didier MR 2008-03-20 2008-12-30
Van Rompuy Minister van Financiën en Institutionele Hervormingen Reynders Didier MR 2008-12-30 2009-11-25
Van Rompuy Minister van Ambtenarenzaken, Overheidsbedrijven en Institutionele Hervormingen Vanackere Steven CD&V 2008-12-30 2009-07-16
Van Rompuy Minister van Ambtenarenzaken, Overheidsbedrijven en Institutionele Hervormingen Vanackere Steven CD&V 2009-07-17 2009-11-25
Leterme II Minister van Financiën en Institutionele Hervormingen Reynders Didier MR 2009-11-25 2011-12-05
Leterme II Minister van Buitenlandse Zaken en Institutionele Hervormingen Vanackere Steven CD&V 2009-11-25 2011-12-05
Di Rupo Staatssecretaris voor Leefmilieu, Energie en Mobiliteit, toegevoegd aan de Minister van Binnenlandse Zaken en Gelijke Kansen, en Staatssecretaris voor Staatshervorming, toegevoegd aan de Eerste Minister Wathelet Melchior (jr.) cdH 2011-12-05 2014-07-22
Di Rupo Staatssecretaris voor Staatshervorming, toegevoegd aan de Eerste Minister, en Staatssecretaris voor de Regie der gebouwen, toegevoegd aan de Minister van Financiën en Duurzame Ontwikkeling, belast met Ambtenarenzaken Verherstraeten Servais CD&V 2011-12-05 2013-03-05
Di Rupo Staatssecretaris voor Staatshervorming, toegevoegd aan de Eerste Minister, en Staatssecretaris voor de Regie der gebouwen, toegevoegd aan de Minister van Financiën, belast met Ambtenarenzaken, en Staatssecretaris voor Duurzame Ontwikkeling, toegevoegd aan de Minister van Financiën, belast met Ambtenarenzaken Verherstraeten Servais CD&V 2013-03-05 2014-10-11
Di Rupo Staatssecretaris voor Leefmilieu, Energie en Mobiliteit, toegevoegd aan de Minister van Binnenlandse Zaken en Gelijke Kansen, en Staatssecretaris voor Staatshervorming, toegevoegd aan de Eerste Minister Fonck Catherine cdH 2014-07-22 2014-10-11
De Croo Minister van Middenstand, Zelfstandigen, KMO’s en Landbouw, Institutionele Hervormingen en Democratische Vernieuwing Clarinval David MR 2020-10-01
De Croo Minister van Binnenlandse Zaken, Institutionele Hervormingen en Democratische Vernieuwing Verlinden Annelies CD&V 2020-10-01

Referentie: P. Aspeslagh, F. Verleden, N. Matheve, C. Heyneman, E. Gerard, Belelite. Databank van de Belgische regeringen sinds 1831, www.koninklijkecommissiegeschiedenis.be/belelite.