Bevoegdheid: Buitenlandse zaken

Regering Ministerfunctie Naam Partij Van Tot
Goblet Minister van Buitenlandse Zaken Van de Weyer Sylvain Lib. 1831-02-26 1831-03-23
De Sauvage Minister van Buitenlandse Zaken Lebeau Joseph Lib. 1831-03-27 1831-07-10
De Sauvage Minister van Buitenlandse Zaken de Sauvage Etienne (ad interim) extraparlementair 1831-07-10 1831-07-24
De Mûelenaere Minister van Buitenlandse Zaken de Mûelenaere Félix Kath. 1831-07-24 1831-11-12
De Mûelenaere Minister van Buitenlandse Zaken de Mûelenaere Félix (ad interim) Kath. 1831-11-12 1832-09-17
De Mûelenaere Minister van Buitenlandse Zaken Goblet d'Alviella Albert (ad interim) extraparlementair 1832-09-17 1832-10-20
Goblet-Lebeau Minister van Buitenlandse Zaken Goblet d'Alviella Albert (ad interim) Lib. 1832-10-20 1833-12-27
Goblet-Lebeau Minister van Buitenlandse Zaken en Marine de Merode Félix (ad interim) Kath. 1833-12-27 1834-08-04
De Theux I Minister van Buitenlandse Zaken de Mûelenaere Félix Kath. 1834-08-04 1836-12-13
De Theux I Minister van Buitenlandse Zaken de Theux de Meylandt Barthélemy (ad interim) Kath. 1836-12-13 1837-01-13
De Theux I Minister van Binnenlandse Zaken en Buitenlandse Zaken de Theux de Meylandt Barthélemy Kath. 1837-01-13 1840-04-18
Lebeau Minister van Buitenlandse Zaken Lebeau Joseph Lib. 1840-04-18 1841-04-13
De Mûelenaere-Nothomb Minister van Buitenlandse Zaken de Mûelenaere Félix Kath. 1841-04-13 1841-08-05
De Mûelenaere-Nothomb Minister van Buitenlandse Zaken de Briey Camille Kath. 1841-08-05 1843-04-16
Nothomb Minister van Buitenlandse Zaken Goblet d'Alviella Albert extraparlementair 1843-04-16 1845-07-30
Van de Weyer Minister van Buitenlandse Zaken Dechamps Adolphe Kath. 1845-07-30 1846-03-31
De Theux II Minister van Buitenlandse Zaken Dechamps Adolphe Kath. 1846-03-31 1847-08-12
Rogier I Minister van Buitenlandse Zaken d'Hoffschmidt de Resteigne Constant Lib. 1847-08-12 1852-10-31
De Brouckère Minister van Buitenlandse Zaken de Brouckère Henri extraparlementair 1852-10-31 1855-03-30
De Decker Minister van Buitenlandse Zaken Vilain XIIII Charles Kath. 1855-03-30 1857-11-09
Rogier II Minister van Buitenlandse Zaken de Vrière Adolphe extraparlementair 1857-11-09 1861-10-26
Rogier II Minister van Buitenlandse Zaken Rogier Charles Lib. 1861-10-26 1868-01-03
Frère-Orban I Minister van Buitenlandse Zaken Vander Stichelen Jules Lib. 1868-01-03 1870-07-02
D'Anethan Minister van Buitenlandse Zaken d'Anethan Jules Kath. 1870-07-02 1871-12-07
De Theux-Malou Minister van Buitenlandse Zaken d'Aspremont Lynden Guillaume Kath. 1871-12-07 1878-06-19
Frère-Orban II Minister van Buitenlandse Zaken Frère-Orban Walthère Lib. 1878-06-19 1884-06-16
Malou Minister van Buitenlandse Zaken de Moreau Alphonse Kath. 1884-06-16 1884-10-26
Beernaert Minister van Buitenlandse Zaken de Riquet de Caraman-Chimay Joseph Kath. 1884-10-26 1892-03-29
Beernaert Minister van Buitenlandse Zaken Beernaert Auguste (ad interim) Kath. 1892-03-29 1892-10-31
Beernaert Minister van Buitenlandse Zaken de Merode Westerloo Henri Kath. 1892-10-31 1894-03-26
De Burlet Minister van Buitenlandse Zaken de Merode Westerloo Henri extraparlementair 1894-03-26 1895-05-25
De Burlet Minister van Buitenlandse Zaken de Burlet Jules Kath. 1895-05-25 1896-02-25
De Smet de Naeyer I Minister van Buitenlandse Zaken de Favereau Paul Kath. 1896-02-25 1899-01-24
Vandenpeereboom Minister van Buitenlandse Zaken de Favereau Paul Kath. 1899-01-24 1899-08-05
De Smet de Naeyer II Minister van Buitenlandse Zaken de Favereau Paul Kath. 1899-08-05 1907-05-02
De Trooz Minister van Buitenlandse Zaken Davignon Julien Kath. 1907-05-02 1908-01-09
Schollaert Minister van Buitenlandse Zaken Davignon Julien Kath. 1908-01-09 1911-06-17
De Broqueville I Minister van Buitenlandse Zaken Davignon Julien Kath. 1911-06-17 1916-01-18
De Broqueville II Minister van Buitenlandse Zaken Beyens Eugène extraparlementair 1916-01-18 1917-08-04
De Broqueville II Minister van Buitenlandse Zaken de Broqueville Charles Kath. 1917-08-04 1918-01-01
De Broqueville II Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1918-01-01 1918-05-31
Cooreman Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1918-05-31 1918-11-21
Delacroix I Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1918-11-21 1919-12-02
Delacroix II Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1919-12-02 1920-08-28
Delacroix II Minister van Buitenlandse Zaken Delacroix Léon (ad interim) Kath. 1920-08-28 1920-11-20
Carton de Wiart Minister van Buitenlandse Zaken Jaspar Henri Kath. 1920-11-20 1921-12-16
Theunis I Minister van Buitenlandse Zaken Jaspar Henri Kath. 1921-12-16 1923-06-29
Theunis II Minister van Buitenlandse Zaken Jaspar Henri Kath. 1923-06-29 1924-03-11
Theunis III Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1924-03-11 1925-05-13
Van de Vyvere Minister van Buitenlandse Zaken Ruzette Albéric (Albert) (ad interim) Kath. 1925-05-13 1925-06-17
Poullet Minister van Buitenlandse Zaken Vandervelde Emile BWP 1925-06-17 1926-05-20
Jaspar I Minister van Buitenlandse Zaken Vandervelde Emile BWP 1926-05-20 1927-11-22
Jaspar II Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1927-11-22 1929-12-04
Jaspar III Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1929-12-04 1931-06-06
Renkin I Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1931-06-06 1932-05-23
Renkin II Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1932-05-23 1932-10-22
De Broqueville III Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1932-10-22 1932-12-17
De Broqueville IV Minister van Buitenlandse Zaken Hymans Paul Lib. 1932-12-17 1934-06-12
De Broqueville V Minister van Buitenlandse Zaken Jaspar Henri Kath. 1934-06-12 1934-11-20
Theunis IV Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Hymans Paul Lib. 1934-11-20 1935-03-25
Van Zeeland I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel van Zeeland Paul extraparlementair 1935-03-25 1936-06-13
Van Zeeland II Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1936-06-13 1937-11-24
Janson Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1937-11-24 1938-05-15
Spaak I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1938-05-15 1939-01-21
Spaak I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Janson Paul-Emile extraparlementair 1939-01-21 1939-02-22
Pierlot I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Soudan Eugène BWP 1939-02-22 1939-04-16
Pierlot II Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Soudan Eugène BWP 1939-04-16 1939-04-18
Pierlot II Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Pierlot Hubert Kath. 1939-04-18 1939-09-03
Pierlot III Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1939-09-03 1940-01-05
Pierlot IV Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1940-01-05 1940-10-31
Pierlot V (London) Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BWP 1940-10-31 1944-09-26
Pierlot VI Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1944-09-26 1944-11-16
Pierlot VII Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1944-11-16 1945-02-12
Van Acker I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1945-02-12 1945-08-02
Van Acker II Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1945-08-02 1946-03-13
Spaak II Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1946-03-13 1946-03-31
Van Acker III Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1946-03-31 1946-08-03
Huysmans Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1946-08-03 1947-03-20
Spaak III Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1947-03-20 1948-11-27
Spaak IV Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1948-11-27 1949-08-11
Eyskens Gaston I Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel van Zeeland Paul CVP-PSC 1949-08-11 1950-06-08
Duvieusart Minister van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel van Zeeland Paul CVP-PSC 1950-06-08 1950-08-16
Pholien Minister van Buitenlandse Zaken van Zeeland Paul CVP-PSC 1950-08-16 1952-01-15
Van Houtte Minister van Buitenlandse Zaken van Zeeland Paul CVP-PSC 1952-01-15 1954-04-23
Van Acker IV Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1954-04-23 1957-05-13
Van Acker IV Minister van Buitenlandse Zaken Larock Victor BSP-PSB 1957-05-13 1958-06-26
Eyskens Gaston II Minister van Buitenlandse Zaken Wigny Pierre CVP-PSC 1958-06-26 1958-11-06
Eyskens Gaston III Minister van Buitenlandse Zaken Wigny Pierre CVP-PSC 1958-11-06 1961-04-25
Lefèvre Minister van Buitenlandse Zaken Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1961-04-25 1965-07-28
Lefèvre Minister, Adjunct voor Buitenlandse Zaken Fayat Henri BSP-PSB 1961-04-25 1965-07-28
Harmel Minister van Buitenlandse Zaken, belast met de Coördinatie van het Buitenlands Beleid Spaak Paul-Henri BSP-PSB 1965-07-28 1966-03-19
Vanden Boeynants I Minister van Buitenlandse Zaken Harmel Pierre CVP-PSC 1966-03-19 1968-06-17
Eyskens Gaston IV Minister van Buitenlandse Zaken Harmel Pierre PSC 1968-06-17 1972-01-21
Eyskens Gaston V Minister van Buitenlandse Zaken Harmel Pierre PSC 1972-01-21 1973-01-26
Leburton Minister van Buitenlandse Zaken Van Elslande Renaat CVP 1973-01-26 1974-04-25
Tindemans I Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1974-04-25 1974-06-11
Tindemans I Staatssecretaris, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Van Aal Enrique PSC 1974-04-25 1974-06-11
Tindemans II Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1974-06-11 1977-03-06
Tindemans III Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Van Elslande Renaat CVP 1977-03-06 1977-06-03
Tindemans IV Minister van Buitenlandse Zaken Simonet Henri BSP-PSB 1977-06-03 1978-10-20
Vanden Boeynants II Minister van Buitenlandse Zaken Simonet Henri PS 1978-10-20 1979-04-03
Martens I Minister van Buitenlandse Zaken Simonet Henri PS 1979-04-03 1980-01-23
Martens II Minister van Buitenlandse Zaken Simonet Henri PS 1980-01-23 1980-05-18
Martens III Minister van Buitenlandse Zaken Nothomb Charles-Ferdinand PSC 1980-05-18 1980-10-22
Martens IV Minister van Buitenlandse Zaken Nothomb Charles-Ferdinand PSC 1980-10-22 1981-04-06
Eyskens Mark Minister van Buitenlandse Zaken Nothomb Charles-Ferdinand PSC 1981-04-06 1981-12-17
Martens V Minister van Buitenlandse Betrekkingen Tindemans Leo CVP 1981-12-17 1985-11-28
Martens VI Minister van Buitenlandse Betrekkingen Tindemans Leo CVP 1985-11-28 1987-10-21
Martens VII Minister van Buitenlandse Betrekkingen Tindemans Leo CVP 1987-10-21 1988-05-09
Martens VIII Minister van Buitenlandse Betrekkingen Tindemans Leo CVP 1988-05-09 1989-06-19
Martens VIII Minister van Buitenlandse Betrekkingen Eyskens Mark CVP 1989-06-19 1989-06-23
Martens VIII Minister van Buitenlandse Zaken Eyskens Mark CVP 1989-06-23 1991-09-29
Martens IX Minister van Buitenlandse Zaken Eyskens Mark CVP 1991-09-29 1992-03-07
Dehaene I Minister van Buitenlandse Zaken Claes Willy SP 1992-03-07 1994-10-10
Dehaene I Minister van Buitenlandse Zaken Vandenbroucke Frank SP 1994-10-10 1995-03-22
Dehaene I Minister van Buitenlandse Zaken en van Ontwikkelingssamenwerking Derycke Erik SP 1995-03-22 1995-06-23
Dehaene II Minister van Buitenlandse Zaken Derycke Erik SP 1995-06-23 1999-07-12
Verhofstadt I Minister van Buitenlandse Zaken Michel Louis PRL 1999-07-12 2003-07-12
Verhofstadt I Staatssecretaris, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Neyts-Uyttebroeck Annemie VLD 2000-10-11 2001-07-10
Verhofstadt I Minister, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken, belast met Landbouw Neyts-Uyttebroeck Annemie VLD 2001-07-10 2003-07-12
Verhofstadt II Minister van Buitenlandse Zaken Michel Louis MR 2003-07-12 2004-07-18
Verhofstadt II Staatssecretaris voor Europese Zaken en Buitenlandse Zaken, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Simonet Jacques MR 2003-11-14 2004-02-12
Verhofstadt II Staatssecretaris voor Europese Zaken en Buitenlandse Zaken, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken Ries Frédérique MR 2004-02-12 2004-07-18
Verhofstadt II Minister van Buitenlandse Zaken De Gucht Karel VLD 2004-07-18 2007-12-21
Verhofstadt III Minister van Buitenlandse Zaken De Gucht Karel Open VLD 2007-12-21 2008-03-20
Leterme I Minister van Buitenlandse Zaken De Gucht Karel Open VLD 2008-03-20 2008-12-30
Van Rompuy Minister van Buitenlandse Zaken De Gucht Karel Open VLD 2008-12-30 2009-07-17
Van Rompuy Minister van Buitenlandse Zaken Leterme Yves CD&V 2009-07-17 2009-11-25
Leterme II Minister van Buitenlandse Zaken en Institutionele Hervormingen Vanackere Steven CD&V 2009-11-25 2011-12-05
Di Rupo Minister van Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Europese Zaken Reynders Didier MR 2011-12-05 2014-10-11
Michel I Minister van Buitenlandse en Europese Zaken, belast met Beliris en de Federale Culturele Instellingen Reynders Didier MR 2014-10-11 2018-12-09
Michel II/Wilmès Minister van Buitenlandse en Europese Zaken, en van Defensie, belast met Beliris en de Federale Culturele Instellingen Reynders Didier MR 2018-12-09 2019-11-30
Michel II/Wilmès Minister van Buitenlandse Zaken en van Defensie Goffin Philippe MR 2019-11-30 2020-03-17
Wilmès Minister van Buitenlandse Zaken en van Defensie Goffin Philippe MR 2020-03-17 2020-10-01
De Croo Minister van Buitenlandse Zaken, Europese Zaken en Buitenlandse Handel, en de Federale Culturele Instellingen Wilmès Sophie MR 2020-10-01

Referentie: P. Aspeslagh, F. Verleden, N. Matheve, C. Heyneman, E. Gerard, Belelite. Databank van de Belgische regeringen sinds 1831, www.koninklijkecommissiegeschiedenis.be/belelite.